Yandex

Pleksi Tekne ve Yat Camları

Pleksi camlar, yat ve teknelerin birçok bölümünde kullanılabilir. Pleksi malzemenin görsel açıdan estetik görünümü, hafifliği ve işlenebilirliği birçok cam uygulaması için pratik çözümler sunar. Yat ve tekne alanlarının boyutuna göre özel ebatlarda pleksi tekne camı veya pleksi yat camı tasarlanabilir.

Pleksi Tekne ve Yat Camlarının Özellikleri

Pleksi; “pleksiglas”, “akrilik levha” ve “mika” olarak da bilinir. Kesme, delme, kıvırma, işleme ve bükme gibi işlemlere elverişlidir. Isı ile şekil verilebilen pleksi, yüksek ışık geçirgenliği sebebiyle özellikle cam uygulamalarında tercih edilir. Basınçla ve vakumla form verilebilir. Renkli cam olarak da üretilebilir. Camın ağırlığının yarısı kadardır; darbelere karşı camdan 6 kat daha dayanıklıdır ve cama göre ısıyı yüzde 20 daha az iletir.

Pleksinin bu özellikleri, tekne ve yat camları için de ideal bir malzeme haline getirmektedir. Pleksi tekne ve yat camları, kullanılacağı alanlara göre farklı özelliklerde üretilebilir. Yaygın özellikleri şunladır;

  • Tekne ve yatların farklı bölümleri için pleksi cam tasarımı yapılabilir.
  • Özel taleplere göre şeffaf ve renkli pleksi cam çeşitleri bulunur.
  • Değiştirilmesi kolay, hafif ve cama oranla ucuz bir malzemedir.
  • Sızdırmazlık özelliği vardır.
  • Pleksi lazer kesim, parlatma ve bükme gibi farklı işlemlere uygundur.
  • İşlenebilir özelliği ergonomik tekne ve yat camı tasarımlarına izin verir.
  • Darbelere dayanıklıdır, uzun süre kullanılabilir.
  • Güneş ışığının zararlı etkilerini minimize eder.
  • Yat ve teknelere estetik bir görünüm kazandırır.

Pleksi Tekne ve Yat Camları Hangi Bölümlerde Kullanılır?

Pleksi tekne camı ve pleksi yat camı, tekne ve yatların şeffaf malzeme ihtiyaç duyulan alanlarında kullanılabilir. Tekne ve yatlardaki rüzgarlık ve siperliklerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, yat ve teknelerin korkuluklarında da tercih edilmektedir. Bunun dışında tekne ve yatların iç ve dış cam bölümlerinde, mutfaklarında ve motor alanlarında da tercih edilebilmektedir. Tekne ve yatların tasarımına göre farklı alanlara göre pleksi yat camı veya pleksi tekne camı da tasarlanabilir. Örneğin; teknelerde yolcu bölmeleri gibi alanlarda da şeffaf pleksi cam tercih edilebilir.

Maruf Pleksi Broşür
Online Katalog

Önceliğimiz, sizlerin memnuniyeti. Sizlere Marufpleks güvencesiyle hizmet veriyoruz. Güvenli, mutlu ve kaliteli bir alışveriş yaşamanız için var gücümüzle çalışıyoruz.

İncele
Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Bu websitesi SeksenYirmi tarafından yapılmıştır.