Yandex

Pleksi ve Pleksi Ayna Nedir?

Pleksi, kolay işlenebilen renkli ve renksiz akrilik malzemedir.

Pleksi; mat, saydam ve yarı saydam olabilen, ışık geçirgenliğine sahip, kolay kesilebilen ve kolay delinebilen bir akrilik malzemedir.
Pleksiler düz levha halinde bulunmaktadır. Yüksek sıcaklıklarda ısıtılarak yumuşatılan pleksilere vakum, şişirme ve termoform gibi işlemler sonucu istenilen şekil kolayca verilebilmektedir. Pleksilerin döküm levha olma özelliklerinden dolayı imalat sürecinde kullanıcıyı zor durumda bırakmamaktadır. Ebat olarak çeşitlilik gösterebilirler. Pleksiler bu özellikleri ile birçok alanda kullanılabilmektedir.

Pleksi modellerinden en çok tercih edilen modellerinden biri ise pleksi aynadır. Pleksi ayna, cam aynalara göre daha hafif ve daha az kırılgan olmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir. Pleksi ayna, lazer kesim ile kolay şekil verilebilmekte olup sektörde önemli bir yer kaplamaktadır. Pleksi aynaların hafif olması birçok avantaj sağlamaktadır. Ayna kısmında ise birden fazla renk seçeneğinin olması da tercih edilmesini sağlamaktadır. Bu özelliğiyle pleksi ayna kullanım miktarı oldukça fazladır.

Aynalı pleksinin kullanım alanları da çeşitlilik göstermektedir. Pleksi ayna daha çok söz-nişan, mevlid – okuma gibi günlerde veya doğum günü parti süsleri ve isimlikleri, araç içi süs ayna olarak kullanılmaktadır. Rakam, harf kesim olarak da kullanılmaktadır. Reklam ve tanıtım amaçlı promosyon ürünlerde de  tercih edilmektedir. Fuar standlarında, tanıtım standlarında ve tasarımlarında yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Pleksi ayna da gümüş ve altın başlıca renklerdir. Özel durumlarda mavi, kırmızı, turuncu, pembe ve füme gibi renkler de üretilebilir. Renk çeşitliliğinin birden fazla olması aynalı pleksinin tercih edilmesini sağlamaktadır.

Maruf Pleksi Broşür
Online Katalog

Önceliğimiz, sizlerin memnuniyeti. Sizlere Marufpleks güvencesiyle hizmet veriyoruz. Güvenli, mutlu ve kaliteli bir alışveriş yaşamanız için var gücümüzle çalışıyoruz.

İncele
Instagram
Bu websitesi SeksenYirmi tarafından yapılmıştır.