Yandex

Pleksiglass Kullanmanın Sağlayacağı Avantajlar

Pleksiglass akrilik plastik olarak da bilinir ve dünyanın mevcut en eski sentetik malzemelerinden biridir. Pleksiglassı en çok öne çıkaran ayrıntı, çok fazla kullanım alanının olmasıdır.

Satın alma noktası camları, pencereler, tabelalar, resim çerçeveleri, mobilyalar, akvaryumlar, DIY projeleri ve daha fazlası dahil olmak üzere endüstrilerde çeşitli farklı uygulamalarda yaygın olarak kullanılan pleksiglass belirgin avantajlara sahip çok yönlü bir malzemedir.

Sentetik bir polimer olan pleksiglass kullanımı halinde size en çok bu noktalarda fayda sağlayacaktır:

•Üretimi kolay
•Şekillendirmek kolay
•Camdan daha hafif
•Camdan daha güçlü
•Son derece şeffaf
•Temizlemesi kolay
•Bakımı kolay

Pleksiglass Üretmek ve Şekillendirmek Kolaydır

Pleksiglass ısıtıldığında dövülebilir hale gelir ve birçok şekle kalıplanabilir. Soğudukça, şekillendirilmiş halini korur ve tıpkı ahşap gibi işlenmesine, delinmesine veya kesilmesine olanak tanır. Şekillendirilirken ahşap veya plastikten yapılmış kalıplar kullanılabilir, bu da üreticiler için çok uygun maliyetlidir.

 

Pleksiglass Camdan %50 Daha Hafiftir, Ancak Çok Daha Güçlüdür

Cam yerine pleksiglass kullanmanın en büyük avantajlarından biri, daha dayanıklı olmasına rağmen camdan %50 daha hafif olmasıdır. İnanılmaz dayanıklılığı nedeniyle pleksi, geniş bir sıcaklık aralığında kullanılabilir. Ayrıca cam ve diğer plastik formlarına kıyasla hava koşullarına karşı üstün bir dirence sahiptir.

Pleksi ağır bir darbe altında kırılmaz ve kırılırsa büyük, donuk kenarlı parçalara ayrılır. Bu nedenle kırılması halinde cilde zarar vermeyecektir.

Pleksiglass Bakımı Kolaydır

Pleksi bakımı ve temizliği ile ilgili bazı kurallar olsa da, bakımı kolay bir malzemedir. Hafif kusurları ve kirleri olan pleksiyi temizlerken ıslak bir mikrofiber bez kullanmanız önerilir. Ek olarak, kaba kirleri veya istenmeyen parçacıkları kazayla ovalamak pleksiglassın daha fazla çizilmesine neden olabileceğinden, temizleme bezinizdeki parçacıkların ve kumun tamamen temizlendiğinden emin olmak önemlidir.

Pleksiglassları temizlerken ne kadar nazik olursanız o kadar iyidir. Kaba kağıt havlu kullanmaktan kaçının çünkü bunlar çizikleri gidermezler ve kazara yeni çiziklere neden olabilirler. Pleksiglassları temizlerken ve bakımını yaparken en kolay ve en güvenli önlem sabunlu su ürünleri kullanmaktır.

Maruf Pleksi Broşür
Online Katalog

Önceliğimiz, sizlerin memnuniyeti. Sizlere Marufpleks güvencesiyle hizmet veriyoruz. Güvenli, mutlu ve kaliteli bir alışveriş yaşamanız için var gücümüzle çalışıyoruz.

İncele
Instagram
Bu websitesi SeksenYirmi tarafından yapılmıştır.