Yandex

Pleksi Levha ve Pleksi Levha Kesim

Pleksi levha, pleksi kesim işlemleri ile istenen ebatlarda ve şekillerde kullanılabilir hale getirilir. Parlak ve şeffaf bir görünümü olan pleksi levha nedir? Pleksi kesim nedir ve nasıl yapılır? Cevapları makalemizde…

Pleksi Levha Nedir?

Pleksi levha, çeşitli kalınlıklarda ve ebatlarda pleksi malzemedir. Şeffaf ve parlak görünümü sebebiyle “plastik cam” olarak da tanımlanır. Saydam, yarı saydam veya renkli pleksi levha vardır. Farklı ortam ve iklim koşullarına dayanıklı bir malzeme olan pleksi levhalar, iç mekan ve dış mekanlar çok çeşitli ürünler veya amaçlar için kullanılabilir. Isı iletkenliği cama oranda yüzde 20 daha azdır. Işık geçirgenliği yüksek olan pleksi levha, camla kıyaslandığında darbelere karşı altı kat daha dayanıklıdır. Kırıldığında parçalarının kenarları keskin olmadığından yaralanmalara sebep olmaz.

Pleksi levha, kolayca kesilebilir, delinebilir. Herhangi bir tasarım için kolay işlenebilme özelliği vardır. 150 derecelik ısıda kolaylıkla şekil verilebilir. Bu sebeple çok değişik alanlarda farklı tasarımlardaki ürünler için elverişli bir yapısı vardır. Yüksek ısıda verilen şeklini soğuduğunda da korur.

Pleksi levha, 80 derecelik ısıya dayanıklıdır. Yanma sıcaklığı 400 derecedir. 250 derece alev alabilir. Pleksi piyasasında genellikle 1,5 ila 3 mm kalınlığında düz pleksi levhalar bulunur.

Pleksi Levha Kesim Nedir ve Nasıl Yapılır?

Pleksi levha kesim, pleksi levhaların tasarım işlemleri için yapılan kesim işlemidir. Pleksi levha kesim işlemleri, pleksi levha kesim makineleri ile yapılır. Pleksi lazer kesim veya CNC kesim daha çok pleksi tasarımı, kazıma veya yazı uygulamalarında kullanılır. Pleksi levha kesimi ile istenen ebatlarda ve şekillerde kesim işlemi yapılabilir. Pleksi lazer kesim fiyatları dahilinde pleksi ebatlama işlemleri ücretsiz uygulanabilmektedir.

Ürüne veya projeye göre pleksi kesim tezgahlarında kesim işlemleri uygulanır. Seçilen kalınlıkta ve boyutlardaki pleksi levha ölçüleri, ürünün ebatlarına göre ayarlanır. Pleksi kesim makinesi ile ürüne göre pleksi levha kesim işlemi yapılır. Farklı ölçüler de renklerde pleksi levha için kesim işlemleri yapılabilir.

Yüksek devirli pleksi kesim makinesi sert metal veya elmastan dişleri vardır. Daire testere ile yapılan kesim işleri, küçük veya büyük ebatlarda farklı alet veya makinelerle de yapılabilir. Pleksi delme işlemleri ile konik matkap uçları ile yapılır.

Pleksi Levha Nerede Kullanılır?

Pleksi levha kesim işlemleri sonucu elde edilen pleksi ürünler şu alanlarda kullanılıyor;

 • Aydınlatma ürünleri
 • Reklam tabelaları
 • Vitrin platformları
 • Tanıtım stantları
 • İç mimari
 • Dekorasyon
 • Merdiven küpeşteleri
 • Trabzanlar
 • Masa ve sehpa aksesuarları
 • Teşhir üniteleri
 • Banyo ve mutfak ürünleri
 • Deniz araçları dekorasyonları
Summary
Pleksi Levha
Article Name
Pleksi Levha
Description
Pleksi levha, çeşitli kalınlıklarda ve ebatlarda pleksi malzemedir. Şeffaf ve parlak görünümü sebebiyle “plastik cam” olarak da tanımlanır.
Author
Publisher Name
Marufpleks
Publisher Logo
Maruf Pleksi Broşür
Online Catalog
Don't leave any blind spot with Marufpleks Security Mirrors!

Our priority is you pleasure. We serve you with Marufpleks guarantee. We wish your happy, safe and quality shopping.

VIEW CATALOG
Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Bu websitesi SeksenYirmi tarafından yapılmıştır.