Yandex

Pleksi ve Pleksi Ayna Nedir?

Pleksi, kolay işlenebilen renkli ve renksiz akrilik malzemedir.

Pleksi; mat, saydam ve yarı saydam olabilen, ışık geçirgenliğine sahip, kolay kesilebilen ve kolay delinebilen bir akrilik malzemedir.
Pleksiler düz levha halinde bulunmaktadır. Yüksek sıcaklıklarda ısıtılarak yumuşatılan pleksilere vakum, şişirme ve termoform gibi işlemler sonucu istenilen şekil kolayca verilebilmektedir. Pleksilerin döküm levha olma özelliklerinden dolayı imalat sürecinde kullanıcıyı zor durumda bırakmamaktadır. Ebat olarak çeşitlilik gösterebilirler. Pleksiler bu özellikleri ile birçok alanda kullanılabilmektedir.

Pleksi modellerinden en çok tercih edilen modellerinden biri ise pleksi aynadır. Pleksi ayna, cam aynalara göre daha hafif ve daha az kırılgan olmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir. Pleksi ayna, lazer kesim ile kolay şekil verilebilmekte olup sektörde önemli bir yer kaplamaktadır. Pleksi aynaların hafif olması birçok avantaj sağlamaktadır. Ayna kısmında ise birden fazla renk seçeneğinin olması da tercih edilmesini sağlamaktadır. Bu özelliğiyle pleksi ayna kullanım miktarı oldukça fazladır.

Aynalı pleksinin kullanım alanları da çeşitlilik göstermektedir. Pleksi ayna daha çok söz-nişan, mevlid – okuma gibi günlerde veya doğum günü parti süsleri ve isimlikleri, araç içi süs ayna olarak kullanılmaktadır. Rakam, harf kesim olarak da kullanılmaktadır. Reklam ve tanıtım amaçlı promosyon ürünlerde de  tercih edilmektedir. Fuar standlarında, tanıtım standlarında ve tasarımlarında yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Pleksi ayna da gümüş ve altın başlıca renklerdir. Özel durumlarda mavi, kırmızı, turuncu, pembe ve füme gibi renkler de üretilebilir. Renk çeşitliliğinin birden fazla olması aynalı pleksinin tercih edilmesini sağlamaktadır.

Maruf Pleksi Broşür
Online Catalog
Don't leave any blind spot with Marufpleks Security Mirrors!

Our priority is you pleasure. We serve you with Marufpleks guarantee. We wish your happy, safe and quality shopping.

VIEW CATALOG
Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Bu websitesi SeksenYirmi tarafından yapılmıştır.